Březen 2014

Olympijský park Letná

7. 2. - 23. 2. 2014

 

            Ani Česká Republika nezůstala lhostejná vůči nejočekávanější sportovní události letošního roku – zimní olympiádě v Soči. Ukázalo se, že i mezi na váze přibývajícím českým národem se najdou ti správní sportovní nadšenci. Proto se Český Olympijský Výbor rozhodl podpořit rozvoj sportu a během olympiády nechal vystavit, za finanční podpory státu, na letenské pláni olympijský park.

Lidé tam mohli přicházet během celého dne, a to pouze za symbolické vstupné 50 Kč (děti zdarma), podporovat své favority na několika velkoplošných obrazovkách, kde celé dny běžely přímé přenosy ze závodů, dát si párek a pivo, nebo vyzkoušet některé ze zimních olympijských disciplín.

Bohužel dobrý nápad organizátorů zhatilo počasí- kvůli teplu byla bruslařská dráha utopená ve vodě, ze snowparku se stala bahnitá plocha, rozbředlá byla i běžkařská dráha. Jedině snad hokejové a curlingové hřiště mělo dobré chlazení, takže když odtamtud člověk vylezl, nevypadal jako po koupeli. Ale i přes to všechno bylo nadšení vidět ve všech tvářích, hlavně v těch dětských.

Tak doufejme, že za dva roky na letní olympiádě, bude jinak zcela nevyužitá letenská pláň znovu použitá pro tyto účely. A držme palce, aby počasí tentokrát nezklamalo.

 

EleM

Beer or pussy

česká verze

 

„Mizivá šance, že se tomu vyhnete! Je to jen otázka času, kdy to dostane i Vás!“

Soutěž, která poslední dobou ve světě způsobila davové šílenství, šířící se na facebooku jako lavina, dorazila i k nám do České republiky a nevyhnula se našim redaktorům, dokonce ani šéfredaktorce. Mnozí z nás, kteří byli nominováni, splnili pivní výzvu, „exnuli“ pivo a nominovali další tři lidi. Toť úděl celé hry.

Celkem nevinná zábava si ovšem ve světě vyžádala již několik obětí. Vyvstává tak otázka, kdy jde ještě o zábavu, a kdy už opravdu o život!

Pravidla hry:

 

Pocity z výzvy:

„Bylo to opravdu odporné! Nejsem vůbec pivní nadšenec, přesto jsem do toho šla a účastnila se této podivné akce, i když jsem ve skrytu duše doufala, že se mi to nějakým způsobem vyhne. Nakonec se mi, i přes obtíže, podařilo exnout pivo. Mám ráda výzvy, ale už bych do ničeho podobného nešla,“ šéfredaktorka 

Martina Š.

Kámen, nůžky, papír

 

Hra, kterou každý z nás dobře zná. Hrávali jsme ji jako malí třeba celé dny. Byl to přeci skvělý pocit vyhrát nad soupeřem vlivem náhody.

„Opomenutá hra opět vystoupila ze svého stínu a ukázala se v celé své kráse, byť jen na jeden pouhý den.“

10. února probíhala takzvaná „Pondělní výzva“. Cílem bylo vytrhnout lidi z běžného šedého pondělního dne. Úkolem bylo zahrát si onu klasickou hru kámen, nůžky, papír s cizími lidmi buď na ulici, v obchodě, autobuse, atd. Zkoumat jejich reakce a později se podělit o své zážitky na facebookových stránkách organizátorů. Podle facebooku se účastnilo kolem 470 lidí.   

Málo kdo ví, že klasická hra byla v roce 2008 rozšířena na kámen, nůžky, papír, tapír a Spock.  Spocka  vulkánským pozdravem  Star Treku Teorie velkého třesku.

Pravidla

·         Nůžky stříhají papír

·         Papír balí kámen

·         Kámen rozdrtí tapíra

·         Tapír otráví Spocka

·         Spock zničí nůžky

·         Nůžky utnou hlavu tapírovi

·         Tapír sní papír

·         Papír usvědčí Spocka

·         Spock vypaří kámen

·         Kámen tupí nůžky

Martina Š.

zdroj: www.wikimedia.org