Leden 2014

Svíčky na jezírku

 

Na 12. prosince bylo stanoveno provedení projektu Nadi Fišerové na předmět prostorová tvorba. Šlo o předvánoční pouštění svíček ve skořápkách od ořechů- jednu ze starých vánočních tradic. Místem pouštění bylo jezírko v městkých sadech z několika důvodů: je od vysokoškolských kolejí relativně blízko, a není nám známa jiná dostupná vodní plocha v Ústí nad Labem.

I přes počáteční zmatky se nás většina sešla ve 20:00 u jezírka, které se nakonec podařilo najít všem zůčastněným. Naďa měla připraveno hned několik svíček pro každého,  Irena Carkovová donesla pohoštění v podobě svařené sangrie, která přišla kvůli večernímu chladu všem vhod.

Pouštění svíček proběhlo až na komplikace s fotoaparátem hladce. Všichni jsme se shromáždili na můstku uprostřed jezírka, a odsud jsme svíčky vypustili. Po krátkém popovídání se všichni vydali do svých domovů – všichni již byli notně zmrzlí.

 

Vyjádření autorky projektu, Nadi Fišerové, k průběhu celé akce: „ Spokojená jsem byla, celkem mě překvapila docela hojná účast na to, že jsem to dala vědět pár dní předem. Přišlo mi, že lidem se to celkem líbilo a aktivně se zúčastnili z čehož jsem měla opravdu velkou radost.“

 

Zuzana